Безпека
Кременецький ботанічний сад привабливий в усі пори року. Неординарні ландшафти, мальовничі краєвиди, захоплюючі панорами, що відкриваються з території Саду, приваблюють відвідувачів, туристів, мисливців за панорамними фото.
Вирушаючи екостежками та маршрутами, пам’ятайте, що до мандрівки необхідно підготуватися завчасно (мати з собою мінімальний запас води та ліків, зручний одяг та взуття, годинник, ознайомитися з прогнозом погоди). Підйом або спуск навпростець, вузькими ущелинами, ярами чи балками може призвести до травматизму. На деяких ділянках спостерігається зсув ґрунту. Не наближайтесь до схилів та обривів, а також не забирайтесь на каміння та виступи задля вдалого фото чи пейзажу, оскільки це становить небезпеку для вас.
У весняно-літній період Кременецький ботанічний сад вражає своєю красою. Але будьте уважні: краса буває небезпечна. Серед рослин, які ваблять, є отруйні. Вони можуть викликати алергічні реакції, запаморочення, опіки, навіть летальні випадки.

Повідом МНС
що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

Як поводитися в саду, щоб зберегти природу?

 1. Які місця можна відвідувати мандрівникам?
  Мандруючи екологічним стежками Кременецького ботанічного саду мандрівникам відкриваються одні з найкращих ландшафтів, пейзажних картин та панорам на місто. З оглядових майданчиків можна споглядати мальовничість Кременецьких гір, фрагменти Малого Полісся, ландшафтно-архітектурний ансамбль центральної частини міста із таємничою і загадковою фортецею на Замковій горі, лижними трамплінами й шпилями та банями сакральних споруд. В експозиційній зоні під час оглядових екскурсій можна помилуватись біорізноманіттям рослинного світу відвідавши такі локації: Старий парк, моносад магнолій, «Втаємничений сад ароматів», «Сухе озеро», рокарій, «сад Бессерівських рослин» тощо.
 2. Місця де можна розпалювати багаття?
  На території Кременецького ботанічного саду не облаштовані місця для розведення багать. Неправомірне розведення вогнищ на території ПЗФ заборонено, особливо в пожежно-небезпечний період може завдати великої та незворотної шкоди природі та людям. З метою недопущення виникнення лісових пожеж та мінімізації їх наслідків, у зв’язку з встановленням сухої погоди, високого класу пожежної небезпеки в області та з урахуванням введення в Україні воєнного стану, Тернопільською обласною військовою адміністрацією видано розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 25.03.2022 № 150/01.02-01 „Про заборону відвідування лісів населенням і в’їзду до них механічних транспортних засобів та інших механізмів у період високої пожежної небезпеки протягом 2022 року”. Віримо в поміркованість та свідомість кожного.
 3. Куди подіти сміття?
  Збереження навколишнього природного середовища – справа кожного з нас. Свідомість та культура поведінки повинні керувати нами. Якщо ви мандруєте екологічними стежками, екскурсійними маршрутами, зауважте, що наявні сміттєві урни, контейнери. Заздалегідь будемо вдячні, якщо заберете сміття з собою.
 4. Правила поведінки у випадку зустрічі з тваринами?
  Навколо нас існує дивовижний світ живих істот, створених природою: тварини і комахи. Деяких з них ми можемо бачити кожного дня на вулиці або ж удома, інші мешкають у дикій природі. Справжньому туристу потрібно завжди бути напоготові в лісі: дика природа не тільки прекрасна і щедра, але і вкрай небезпечна. У лісових масивах можна наштовхнутися не лише на отруйні гриби та ягоди, а й на справжніх хижаків, з якими домовитися точно не вдасться. Помітивши подібні сліди, необхідно підвищити пильність. Тому, просуваючись по лісі, іноді варто давати знати про свою присутність, голосно розмовляючи, перегукуючись, ніби попереджаючи тварин і даючи їм можливість піти. Однак, якщо ви все ж зустріли дику тварину, необхідно без паніки та різких рухів позадкувати від неї, не наближатися і не намагатися торкнутися. Ви можете її налякати, а вона у відповідь завдати шкоди: вдарити або ж укусити.
 5. Які дії нам найбільше не подобаються і порушників чекають штрафи?
  Для того, щоб панувала краса, чистота та порядок, працює багато людей. Викликає велике обурення неповага до праці інших. Коли хтось намагається зруйнувати, пошкодити, вирвати чи зламати те, в що інші вкладають душу і працю, він зневажає все, що його оточує. На території ботанічного саду забороняється: Влаштовувати пікніки, розпалювати багаття. Зривати, пошкоджувати та збирати будь-які рослини. Збирати насіння, плоди та ягоди. Засмічувати територію ботанічного саду. Пошкоджувати експозиції, квітники, газони та будівлі. Займатися сінокосінням, рубкою дерев та кущів. Вигулювати собак та випасати домашніх тварин. Проводити спортивні та інші ігри. Користуватися будь-яким спортивним знаряддям (велисопедами, лижами, санками). Використовувати моторизований транспорт (крім службового). Відвідувати наукову та заповідну зони, без дозволу адміністрації. Перебувати на території в дні та години, не передбачені розпорядком. Мандруючи стежками саду, насолоджуйтесь красою природи, вдихайте аромати та пам’ятайте: людина - лише гість на цій Землі.