В обіймах мальовничих Кременецьких гір

Кременецький ботанічний сад надзвичайно мальовничий і привабливий в усі пори року. Мальовничі ландшафти, неординарні краєвиди, які відкриваються із вершини гір, немов «зелений магніт» притягують до себе. Цьому ще й сприяють перепади висот. Відносні висоти вершин Кременецьких гір на території Саду становлять 255–399 м над рівнем моря.
Крім старовинної частини, до складу території Кременецького ботанічного саду увійшли ділянки на горах Воловиця, Калинівка, Куличівка, Осовиця, Марцинівка, а також великий лісовий масив, що прилягає до околиці Кременця. Усі вони володіють магічною силою.
Територією Саду прокладено оглядові, навчально-пізнавальні, рекреаційно-оглядові маршрути «До місця зустрічі Малого Полісся і Кременецьких гір» та «Кременець – древнє місто в обіймах мальовничих гір» для широкого кола відвідувачів Саме вони пролягають горами, які належать до території ботанічного саду, із них відкриваються мальовничі панорами на історичний центр міста, архітектурні пам’ятки та некрополі, характерні ландшафти двох геоморфологічних районів регіону – Малого Полісся і Кременецьких гір (західних схилів). Надзвичайно багате флористичне різноманіття природної рослинності, що зумовлене розташуванням території Кременецького ботанічного саду на межі двох геоботанічних районів.
Скелі з характерними відслоненнями вапняків, ділянки наскальних степів, карстові ніші, печера, краєвид переходу західних схилів Кременецьких гір у Мале Полісся з видом на Божу гору, що здіймається над рівнинними лісами і досягає абсолютної висоти 365 м. н. р. м., – все це зробить подорож стежками саду Волинських Афін чарівною і незабутньою.

Особливі враження в екскурсантів, туристів, рекреантів залишають краєвиди Кременця з різних точок західного кряжу Кременецької ущелини. Гора Черча, Дівочі скелі, вид на Замкову гору, або Бону, на історичний центр міста, архітектурні ансамблі ХVІ–ХVІІІ та початку XIX століть, комплекс лижних трамплінів і стадіон, історичну паркову частину Кременецького ботанічного саду, де височіють вікові дерева – буки, ясени, клени, – це надовго залишиться у Вашому серці і змусить повернутися сюди ще раз.