Студентам

Ботанічний сад є базою для проведення польової практики студентів навчальних закладів. На базі Кременецького ботанічного саду традиційно проходять навчально-виробничу практику студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія», Тернопільського національного університету імені В. Гнатюка, Кременецького лісотехнічного коледжу, Кременецької педагогічної академії та ін.

Тривалість практики становить від кількох днів до 3-х тижнів. Також є особлива група відвідувачів – волонтери груп активної екології, режим перебування яких поєднує активний відпочинок, процес пізнання природи та працю на впорядкуванні території, створенні нових об’єктів. Групи студентів можуть проживати поза межами ботанічного саду, а денний час проводити на його території.

В перспективі планується організувати проживання студентів та волонтерів у стаціонарних умовах в будиночках літнього типу або постійного цілорічного. Окремим видом тимчасового перебування на території може бути зупинка туристів у кемпінгу, який організовується біля об’їзної автотраси поза межами міста, навпроти спортивної споруди – санної траси.

Студенти вищих навчальних закладів з Рівного, Луцька, Тернополя, що вивчають ботаніку, хімію, екологію, медицину мають чудову нагоду отримати цінний практичний досвід під час навчальної практики в Кременецькому ботанічному саду.
Юні практиканти ознайомлюються з чималим колекційним фондом декоративних, рідкісних, лікарських, кормових, плодово-ягідних культур, розмаїттям форм і таксонів, від вікових дерев до мініатюрних представників флори. Крім того, деякі з цих рослин занесені до Червоної книги України, що свідчить про їх рідкісність і важливість для збереження.
Під час навчальної практики студенти беруть участь в цікавих наукових екскурсіях, що містять елементи новизни та інтерпретації. Досвідчені екскурсоводи науковці-ботаніки розповідають про різноманітність рослинного світу, їх важливість для екосистеми, що дає змогу побачити біорізноманіття рослин з нового ракурсу і ширше зрозуміти вивчений матеріал.
Особливе місце має і практична робота, що дозволяє проявити знання, вміння та навички від отриманих теоретичних знань. Серед можливих практичних завдань, які студенти можуть виконувати під час своєї практики у ботанічному саду є:
- збір та ідентифікація рослин - студенти можуть збирати проби рослин для подальшого вивчення в лабораторії. Ознайомитись з методиками збору та зберігання рослинних зразків, а також навчитися визначати їх видовий склад за допомогою спеціалізованих довідників та класифікаційних систем.
- дослідження росту та розвитку рослин - студенти можуть проводити спостереження та експерименти щодо росту, розвитку та взаємодії рослин з навколишнім середовищем, вивчати вплив різних факторів ( світла, вологості, температури) на розвиток рослин та робити висновки на основі своїх спостережень.
- вивчення рідкісних та червонокнижних видів - студенти можуть зосередитися на вивченні рідкісних та червонокнижних видів рослин, які зростають в колекції ботанічного саду, досліджувати їх екологічні особливості, збирати дані про їх поширення, а також розробляти заходи, щодо збереження та відновлення популяцій.
Настала улюблена пора студентів Хіміко-біологічний факультет ТНПУ ім. Володимира Гнатюка - навчальні практики! Це чудова можливість на власні очі побачити те, про що вчили протягом року. Цьогоріч навчальна практика з ботаніки студентів СОБХ -11 і СОБХ-12 відбулася у Кременецький ботанічний сад .
Щиро дякуємо усім працівникам за теплий прийом та цікаву екскурсію! Дякуємо ЗСУ за можливість спокійно вчитися і працювати!
Нещодавно студенти-фармацевти другого курсу ПФНЗ «Медичний коледж» в рамках фармакогностичної практики відвідали перлину Тернопільської області – Кременецький ботанічний сад. Завдяки цікавим, змістовним розповідям екскурсовода Ліани Леонідівни Онук, прогулянка територією саду залишила незабутні враження. Студенти мали можливість любуватися захоплюючими краєвидами та мальовничими пейзажами.
Керівники практики Амброзюк Ольга Богданівна та Запоточна Галина Михайлівна допомогли студентам пригадати та засвоїти знання про дикорослі лікарські рослини, червонокнижні рослини, їхню систематику та цілющі властивості.
27 червня студенти спеціальності 226 Фармація, промислова фармація Фахового медичного коледжу КЗВО «Рівненська медична академія» разом із керівниками фармакогностичної практики у рамках договору про співпрацю відвідали Кременецький ботанічний сад .
Відвідання ботанічного саду залишило в нас незабутнє враження. Від першого кроку в цей унікальний природний оазис ми відчули спокій і гармонію. Всюди довкола нас були розкішні рослини різних видів і форм, яскраві квіти та зелені насадження, які створювали чарівну атмосферу. Кожен куток ботанічного саду був вартий уваги.
Студенти побували на захоплюючій екскурсії, де побачили реліктові рослини, відвідали ділянки з лікарськими рослинами та рослинами що занесенні до Червоної книги України, скуштували смачні плоди та фрукти у плодово-ягідному відділі.
Дякуємо керівництву та співробітникам Кременецького ботанічного саду за цікаві, пізнавальні екскурсії, незабутні враження та емоції!