Екосистемні послуги – грошовий еквівалент майбутнього

Екосистемні послуги – це всі корисні блага, які можна отримати від близького сусідства з природою і вони мають свою ціну.
Про важливість послуг зелених насаджень варто наголошувати завжди, оскільки більшість людей враховують лише вартість деревини, не беручи до уваги здатність дерев поглинати СО2, NO2,SO2 та інші сполуки із повітря. Вагомість цих послуг необхідно враховувати під час планування господарської діяльності для забезпечення стійкого розвитку.
Завдяки Зелена Хвиля та проєкту I-Tree4UA, які дозволили отримати практичні навички оцінки екосистемних послуг за допомогою інструменту I-Tree та надали інформаційні таблички, маємо змогу поширювати знання про важливість екосистемних послуг. Так, нещодавно у Кременецький ботанічний сад
та Національний природний парк "Кременецькі гори" встановлено таблички з даними щодо екосистемних послуг окремих дерев, які будуть використані під час екскурсій у природоохоронних установах. Розрахунки вартості даних послуг базуються на дослідженнях Лісової служби Міністерства с-г США.
Невдовзі плануємо встановити подібні таблички поруч із деревами на території освітніх закладів Кременеччини.