День підписання Всесвітньої хартії природи

  • Дата

    28 жовтня

28 жовтня – День підписання Всесвітньої хартії природи у 1982 році. Всесвітня Хартія природи — міжнародний декларативний документ, який проголошує 5 «загальних принципів збереження природи, відповідно до яких повинна бути направлена та оцінена будь-яка діяльність людини, що стосується природи»:
1.Природу потрібно поважати та не порушувати її основні процеси.
2.Генетична основа життя не повинна бути в небезпеці; рівні популяції життя всіх життєвих форм, диких і домашніх, повинні бути принаймні збережені на рівні, необхідному для виживання, потрібні для цього середовища існування потрібно охороняти.
3.Ці принципи охорони природи застосовуються для всіх частин земної поверхні, суші та моря; особливий захист повинен бути наданий унікальним районам, типовим представникам усіх видів екосистем і середовищам існування всіх рідкісних видів або видів, що зникають.
4.Екосистеми та організми, а також земні, морські й повітряні ресурси, що використовуються людиною, повинні управлятися таким чином, щоб можна було забезпечити й зберегти їхню оптимальну продуктивність, але без втрат для цілісності тих екосистем або видів, з якими вони існують.
5.Природа повинна бути захищена від деградації, спричиненої війною чи іншими ворожими діями.