День Створення Національного природного парку «Тузловські лимани»

  • Дата

    1 січня

Адреса

Одеська область

Шагани, Алібей, Бурнас, Малий Сасик, Джантшейський, Магалевське, Мартаза, Будури, Карачаус, Хаджидер, Солоне, Курудіол – назви лиманів та озер, що звучать як чарівні слова з казки для тих хто вірить в чудо!

Ці солоні і теплі води часом спокійні та віддзеркалюють небеса, часом бурхливі та руйнівні, коси і пересипи, морське узбережжя та високі кручі, справді зачаровують справжніх поціновувачів природи. Тут можна помилуватися тисячами різнобарвних птахів більш ніж 270 видів – білосніжними чаплями та лебедями, рожевими пеліканами та оксамитовими коровайками і десятками видів качок, оперення яких виблискує всіма кольорами райдуги – лише погляньте на них у бінокль!
Ці лимани та їх узбережжя є важливим місцем для збереження природи у регіоні, адже довкола лише рілля та села і містечка, водночас завдяки цій природі зберігаються і місцева культура, що тісно пов’язана з природними циклами і дарами.

Збереження цієї природної оази є важливим для виконання Україною міжнародних зобов’язань за низкою природоохоронних угод та конвенцій – адже від цього залежить як охорона біорізноманіття загалом, так окремих мігруючих груп видів, територіальна охорона природи відповідно до Рамсарської і Бернської конвенції, а також захист Чорного моря від забруднення.

Національний природний парк «Тузловські лимани» створено указом Президента України від 01.01.2010 № 1/2010 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1/2010#Text