Кременецький ботанічний сад інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період

Пожежонебезпечний період – частина року, у межах якої виникають лісові пожежі. З метою уникнення лиха рекомендуємо тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах у період високої пожежної небезпеки.
Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища.
Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.
Упродовж пожежонебезпечного періоду у лісі забороняється:
- Розведення багать у лісі.
- Заїзд на території природно-заповідного фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях.
- Відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
- Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.
- Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом чи іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.
- Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.
- Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
- Палити чи користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт із паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.