До місця зустрічі Малого Полісся і Кременецьких гір

Екостежка Пішохідний маршрут
 • Складність

  Середня
 • Протяжність

  6,5 км
 • Тривалість

  5 год
Error: map could not be loaded - a map with ID 222 does not exist. Please contact the site owner.
 • Контрольно-пропускний пункт

  img

  Маршрут являє собою стежку у вигляді потрійної петлі. Екскурсія по маршруту розпочинається – біля центрального входу у ботанічний сад.

 • Моносад магнолій

  img

  З проходженням через оригінальний моносад магнолій. Щовесни цей сад милує око красивими, запашними квітами, а п`янкий магнолієвий аромат вабить відвідувачів та мешканців міста. Вони належать до древніх рослин, що були широко поширені на Землі ще у крейдяному та третинному періодах. Представники родини Магнолієвих – вихідці з країн теплого клімату.Та в результаті процесу інтродукції магнолії адаптувалися до низьких температур помірного клімату. Найбільш зимостійкою є магнолія кобус. На території ботанічного саду зростає кілька дерев різного віку з широкорозлогою кроною, які щорічно квітують в середині квітня – на початку травня до появи листя. А закінчують цвітіння, коли листки розпускаються повністю. Яскравими представниками роду Магнолія є: магнолія зірчаста, магнолія верболиста, магнолія суланжа, магнолія оголена, магнолія оберненояйцевидна тощо.
  Квітки молочно-білого, рожевого кольору, що мають приємний солодкуватий аромат.

 • Колекційно-експозиційна ділянка плодово-ягідних культур

  img

  Рухаючись маршрутом проходимо повз колекційно-експозиційну ділянку плодово-ягідних культур. Колекційний фонд нараховує 74 види, 232 сорти, 2 форми. Сюди входить плодовий декоративний сад, колекція кісточкових, зерняткових культур, колекція нетрадиційних плодових культур, колекцією горіхоплідних культур. Загальна площа земельної ділянки становить 2.5 га.

 • Старий кар'єр

  img

  Повернувши на дорогу в західному напрямку через 100 м звернувши на північ через ділянку березово-грабового лісу екскурсанти виходять у старий кар’єр. Тут для огляду відкривається скеля з характерними відслоненнями вапняків, ділянки наскальних степів, а з невеликого пагорба – перший на маршруті краєвид переходу західних схилів Кременецьких гір у Мале Полісся.

 • Краєвид мальовничих гір з переходом у Мале Полісся

  img

  Пройшовши вздовж дороги по плато 400 м, екскурсанти виходять на оглядовий майданчик, з якого відкривається найбільш мальовничий краєвид рівнини переходу мальовничих гір у Мале Полісся.

 • Божа гора

  img

  З видом на Божу гору, що здіймається над рівнинними лісами і досягає абсолютної висоти 365м.н.р.м. Поверхня Божої гори плоска, схили круті. Складається з білої писальної крейди, покритої зверху неогенними пісками, пісковиками та оолітовими вапняками. Вкрита лісом (граб, береза, дуб, сосна) та багатою трав’яною рослинністю: понад 280 видів, серед яких рідкісні — мінуарція побільшена, ломиніс прямий, дзвоники чоловічі та ін. Перша документальна згадка належить XVI ст. Божа гора –як сторожа вічності часу. Оповита незвичною тишею та спокоєм крізь древні віки зустрічає і проводжає своїх гостей. Поїть їх цілющою водичкою із джерела на вершині і cтежинкою веде у печеру своїх минулих жителів-сподвижників. А там спокій і молитвою прошіптане повітря.
  У печері на вершині Божої гори , в якій віками жили монахи-одинаки, легко молитися. Молитва ллється з найглибших куточків душі і серця. Здається, що кожне слово почуте небесами.

 • Багатогранний світ природи

  img

  Даний маршрут багатий представниками рослинного світу. Тут спостерігається буйне квітування ефемероїдів (підсніжник білосніжний, анемона звичайна та жовтецева, пеніночниця звичайна, ряст порожнистий, медунка лісова, пшінка). У літній період захоплює погляд суцільний килим з підмаренника, з вкрапленням зірочника, шавлії, дзвоників та ін.

 • img

  Під час проходження екостежки досягається науково-пізнавальний, культурно-виховний, спортивно-оздоровчий ефект, акцентується увага на зв’язках між природним і соціальним середовищем, набуваються навички гармонійних стосунків природи і людини.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів