Створення нових об’єктів природно-заповідного фонду

Наукова діяльність Кременецького ботанічного саду, спрямована на збереження рідкісних видів рослин, є пріоритетною.  Працівники відділу фітосозології  здійснили низку обстежень територій, створили та подали наукові обгрунтування щодо взяття під охорону цінних ділянок.

За результатами роботи 2022 року прийнято до розгляду клопотання та схвалено створення двох нових об'єктів природно-заповідного фонду: ботанічних заказників місцевого значення «Білокриницьке карбонатне болото» на території Кременецького району Тернопільської області (фото 1, 2) та «Гора Лисиця» у Шепетівському районі Хмельницької області (фото 1, 3, 4)!

Висловлюємо щиру подяку за ініціативу та сприяння у проведенні обстеження урочища «Гора Лисиця» жителям с. Ходаки  Шумської міської громади Кременецького району та старості с. Сураж  Михальчуку Олександру Валентиновичу.

Крім цього, за попередніми дослідженнями, у поточному році на V сесії 7 скликання Тернопільської обласної ради від 26 серпня 2022 року оголошено  ботанічний заказник «Залужжя» (фото 5, 6).