З середини березня в Україні розпочинається збір деревних соків…

З середини березня в Україні розпочинається збір деревних соків – одних з цінних та поживних лісових продуктів. Масово його заготовляють постійні лісокористувачі, а також підприємці, які отримують для цього спеціальний дозвіл. Це дає право на добування соку у відведених місцях з дотриманням встановлених правил заготівлі.
Громадяни, збираючи деревні соки можуть своїми діями спричинити загибель та послаблення екологічної стійкості дерев. Так, свердління отворів та прорубування кори в дереві призводить до зараження їх різного роду інфекціями, внаслідок чого розпочинаються процеси гниття деревини, що в подальшому позначається на якісному стані дерева та його здатності протистояти несприятливим погоднім умовам.
Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області щорічно фіксуються численні випадки самовільної заготівлі березового соку, тому звертаємо увагу громадян та органів місцевого самоврядування на недопущення добування деревних соків в межах територій природно-заповідного фонду, населених пунктів, лісових масивів, парків, скверів, зелених зон тощо. За незаконний збір березового соку передбачено штраф до 1700 грн.
З метою запобігання протиправних дій працівники служби державної охорони Кременецького ботанічного саду здійснюють регулярні рейди лісовим масивом, проводять роз’яснювальні бесіди серед населення.
Будьмо свідомими! Бережімо природу!