Збереження новорічних традицій не повинно завдавати шкоди природі!

Зима - пора року, яка  завжди асоціюється з новорічними та різдвяними святами, їх з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Головним атрибутом новорічних свят є ялинка.
Звичай прикрашати будинки деревами сягає своїм корінням у глибоку старовину. З давніх-давен люди вважали, що символом людської цивілізації є Світове дерево. Це основа основ усього живого на Землі. Всі ці вірування, перекази, звичаї і стали прелюдією того, що в будинках людей з’явилися різдвяні ялинки.
Чи так вже незамінна в нашому будинку «жива» ялинка???
На сьогодні замість святкового дерева все частіше використовуються новорічні композиції, які прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр. Зимовий декор - це екологічно, зручно, сучасно, оригінально. Основу таких композицій становлять красиво вигнуті гілки хвойних рослин. Можна використовувати різні природні матеріали – спили дерев, шматки кори, шишки, горішки, включати в композицію сухі квіти, плоди, ялинкові іграшки, свічки. Таким чином, використавши власну фантазію і створивши новорічну композицію, ми забезпечимо не тільки гарний настрій,  а й подбаємо про природу.
В рамках акції «Збережи ялинку» працівники відділу державної охорони проводять спеціальні рейди-перевірки в лісових насадженнях Кременецького ботанічного саду.
Наголошуємо, що громадян, які незаконно зрубають ялинки, притягуватимемо до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку.
 Якщо ви досі думаєте, що краще зрубати дерево самому, то цифри штрафів переконають Вас, що цього робити не варто!!!