Студенти вищих навчальних закладів з Рівного, Луцька, Тернополя, що вивчають ботаніку, хімію, екологію, медицину мають чудову нагоду отримати цінний практичний досвід під час навчальної практики в Кременецькому ботанічному саду.
Юні практиканти ознайомлюються з чималим колекційним фондом декоративних, рідкісних, лікарських, кормових, плодово-ягідних культур, розмаїттям форм і таксонів, від вікових дерев до мініатюрних представників флори. Крім того, деякі з цих рослин занесені до Червоної книги України, що свідчить про їх рідкісність і важливість для збереження.
Під час навчальної практики студенти беруть участь в цікавих наукових екскурсіях, що містять елементи новизни та інтерпретації. Досвідчені екскурсоводи науковці-ботаніки розповідають про різноманітність рослинного світу, їх важливість для екосистеми, що дає змогу побачити біорізноманіття рослин з нового ракурсу і ширше зрозуміти вивчений матеріал.
Особливе місце має і практична робота, що дозволяє проявити знання, вміння та навички від отриманих теоретичних знань. Серед можливих практичних завдань, які студенти можуть виконувати під час своєї практики у ботанічному саду є:
- збір та ідентифікація рослин - студенти можуть збирати проби рослин для подальшого вивчення в лабораторії. Ознайомитись з методиками збору та зберігання рослинних зразків, а також навчитися визначати їх видовий склад за допомогою спеціалізованих довідників та класифікаційних систем.
- дослідження росту та розвитку рослин - студенти можуть проводити спостереження та експерименти щодо росту, розвитку та взаємодії рослин з навколишнім середовищем, вивчати вплив різних факторів ( світла, вологості, температури) на розвиток рослин та робити висновки на основі своїх спостережень.
- вивчення рідкісних та червонокнижних видів - студенти можуть зосередитися на вивченні рідкісних та червонокнижних видів рослин, які зростають в колекції ботанічного саду, досліджувати їх екологічні особливості, збирати дані про їх поширення, а також розробляти заходи, щодо збереження та відновлення популяцій.