Сумах коротковолосий, оцтове дерево

Латинська назва: Rhus typhina L.
Рід: Сумах Rhus L.
Родина: Сумахові Anacardiaceae Lindl.
Походження: Північна Америка.
Опис

Сумах пухнастий, його ще називають віргінський, оксамитовий, оленерогий, оцтове дерево – єдиний вид, що виживає в середній смузі.

Дерево висотою до 10–12 м, має ажурну крону до 5 м у діаметрі. Пагони світло-бурого кольору, товсті, пориті густими м’якими червонуватими залозками.

Квітка

Це дводомна рослина, тому для одержання насіння потрібно садити і чоловічий, і жіночий екземпляри. Маточкові квітки зеленувато-жовті, в густих волотях, довжиною 10–20 см, тичинкові – у більш крупних і рихлих волотях, червоні.

Плід

Плоди – кулясті кістянки, густо покриті червоними волосками.

Листок

Листки темно-зеленого кольору, з відчутною рельєфністю, зверху поверхня гладка, а нижня оксамитова, підкреслена білувато-матовим нальотом. Розташування листків почергове, довжина до 50–60 см; непарноперисті – складаються з 11–31 листочка, продовгувато-лацентної форми, до верху загострені, по краю дрібнопильчаті, розташовані на коротких опушених черешках. На осінь рослина набуває максимального декоративного ефекту за рахунок зміни забарвлення листків – від яскраво-червоних, вогнянисто-оранжевих, пурпурових до багряних відтінків. Такою розкішною палітрою яскравих фарб і переходів відтінків вирізняються дуже мало рослин.